Z naszego poradnika dowiesz się o:

  • zmianach związanych z wprowadzeniem indywidualnych rachunków przedsiębiorców
  • wzroście składek ZUS

Zmiany wprowadzone przy okazji pomysłu wdrożenia jednego rachunku składkowego to więcej niż tylko kosmetyka. Dlatego, aby ułatwić przedsiębiorcom oswojenie się z nimi, przygotowaliśmy poradnik „Co czeka firmy w 2018 roku? – Zmiany w ZUS”.

Przeczytacie w nim między innymi o pomyśle dystrybucji środków przelewanych na indywidualne rachunki stworzone dla każdego przedsiębiorcy.Owszem, jest to udogodnienie, ale nie dla wszystkich i, jak dowiecie się z poradnika, w niektórych przypadkach może oznaczać więcej kłopotów niż korzyści.

Przybliżamy też kwestię podniesienia składek. Od 1 stycznia płacimy o 4,2 proc. więcej. Zmiana dotyczy wszystkich przedsiębiorców, także tych, którzy działają wciąż na tzw. małym ZUS-ie. Choć zasady względem początkujących są nieco inne, nowy rok okazał się nowym wyzwaniem dla wszystkich właścicieli firm.

Zwracamy też uwagę na prognozowany wzrost składek na NFZ oraz wyjaśniamy sposób, w jaki są one naliczane.

I wreszcie najbardziej reklamowana zmiana, która ma służyć ułatwieniom w prowadzeniu działalności – to zmniejszenie ilości przelewów.

Rosnące w dużym tempie koszty zatrudnienia pracowników i podwyżki składek dodatkowo ograniczą możliwości przedsiębiorców. Rok 2018 będzie dobrym rokiem dla przedsiębiorców - wystarczy odpowiednio wcześniej zebrać wszystkie potrzebne informacje i działać według dostosowanej do aktualnych realiów strategii.

Przedsiębiorco, jeśli zastanawiasz się, co czeka firmy w 2018 roku, znalazłeś odpowiedź! Zapraszamy do poradnika, który odpowie na twoje pytania.